Enkelte steder kan nedbøren føre til flom og oversvømmelser, ifølge meteorologene. Det skjer etter en sommer preget av hete, tørke og skogbranner i California.
Vinterstormen i California rammet mandag, og det er varslet at den vil vare til midtveis i uken. Stormen kommer samtidig som amerikanerne er på vei til valgurnene for å avgi sine stemmer i mellomvalget tirsdag.
Myndighetene i byen Duarte sør i delstaten har utstedt evakueringsordre for 25 boliger. Fra onsdag gjelder også evakueringsordre i områder rundt Santa Ana-fjellene.
I Nord-California har meteorologene utstedt flomvarsel fram til ettermiddagen tirsdag lokal tid.
Det nasjonale meteorologbyrået varsler nedbørsmengder på mellom 25 og 77 millimeter i Los Angeles-området. I fjellområdene varsler de at nedbøren vil bli på opptil 127 millimeter. I disse områdene er det også ventet tordenvær fra tirsdag ettermiddag lokal tid og utover kvelden.
(©NTB)