Ledige stillinger
Ledige stillinger

Grønn skrell på TV2s partimåling – MDG økte mest

Trygve Slagsvold Vedum kan være fornøyd med nok en sterk måling for Senterpartiet. Men Une Aina Bastholm (bildet) fra MDG har minst like stor grunn til å smile.

Del denne artikkelen:
- Annonse -

I kommunevalgmålingen til TV2, offentliggjort tirsdag, er det nok en gang Senterpartiet som utropes som «vinneren». Denne gangen får partiet 14,3% av oppslutningen.

Det er 1,9 prosentpoeng bedre enn for en måned siden.

Men det er Miljøpartiet de grønne (MDG) som tar det største spranget oppover, av alle partiene. Med en økning på 2,4 prosentpoeng er MDG oppe i 5,8%. Det er samme oppslutning som SV får.

MDG er i denne kommunevalgmålingen Norges femte største parti, sammen med SV. TV2 anfører at oppslutningen til MDG er nesten tre ganger så stor blant velgerne under 30 år som den er blant velgere over 60.

Rødt får denne gangen 4,4%, en økning med 0,2 prosentpoeng.

Størst tilbakegang på målingen har Høyre, ned med 2,6 prosentpoeng. Blant de øvrige partiene er det mindre endringer.

- Annonse -

Les mer om målingen på TV2.no.


 

- Annonse -
SourceTV2
Del denne artikkelen:

Lignende artikler

FØLG

2,065FansLik
732FølgereSosiale medier
1,652FølgereSosiale medier
- Annonse -

SISTE NYTT